IATI

IATI Cybersecurity Academy – 31.03.2016 r.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzecim z kolei wykładzie w ramach IATI Cybersecurity Academy. Tym razem zachęcamy do wysłuchania prezentacji pana Marcina Kaczmarka z Zespołu Bezpieczeństwa Informacji Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego na Politechnice Wrocławskiej p.t. „Informatyka śledcza i pozyskiwanie dowodów w systemach IT”.

W podstawowym zakresie dużo mówi się o zabezpieczeniach systemów IT, zagrożeniach i podatnościach. Jednocześnie bardzo często mamy do czynienia z faktem dokonanym – już coś się stało. Wydarzył się incydent.

Pojawiają się wówczas dwie kluczowe kwestie: jak właściwie rozpoznać incydent oraz w jaki sposób przygotować i zabezpieczyć system IT pod względem dostępności materiału dowodowego.

W prezentacji omówione zostaną kwestie dotyczące gromadzenia dowodów z różnych źródeł – logi, zrzuty danych, konfiguracje. Zaprezentowane będą przypadki i sposoby właściwego zebrania i zabezpieczenia dowodów.

Wykład oparty będzie o zalecenia międzynarodowych organizacji bezpieczeństwa ISC(2) oraz ISACA – w ramach szkolenia certyfikatu CCFP (certified cyber forensic professional).

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się:

  • jak zachować właściwe podejście do zagadnienia tzw. „śledztwa informatycznego” – jakie są z tym związane problemy, zagrożenia – z małym odniesieniem do kwestii prawnych,
  • czy stosowane zabezpieczenia „dowodów informatycznych” są wystarczające oraz jak zwiększyć ich „wiarygodność”

– zapraszamy na wykład w czwartek 31 marca br. o godz. 13:00 na Politechnice Wrocławskiej, Budynek D-21, sala 201.

 

Prelegent posiada wieloletnie i unikalne doświadczenie m.in. jako informatyk śledczy oraz biegły sądowy. Proponowany wykład będzie oparty o wiele rzeczywistych przypadków, z którymi miał do czynienia w swojej praktyce zawodowej.

Tradycyjnie po wykładzie zapraszamy do nieformalnych rozmów przy kawie.

Chętnych prosimy o rejestrację, liczba miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy:

Ładowanie…

Partnerzy

Facebook