IATI

Krakowski Park Technologiczny

Krakowski Park Technologiczny

Specjalna strefa ekonomiczna, inkubator technologiczny, fundusz zalążkowy, biuro one-stop-shop dla inwestorów, klastry, laboratoria multimedialne, projekty badawcze – dzięki takim narzędziom Krakowski Park Technologiczny wspiera rozwój nowoczesnej gospodarki Małopolski. W 2015 roku uruchomiliśmy także jeden z najnowocześniejszych parków technologicznych w Małopolsce, przeznaczonych dla branży ICT. Jesteśmy wyspecjalizowaną instytucją otoczenia biznesu.

Przygotowaliśmy ofertę wsparcia dla firm znajdujących się na każdym etapie ich rozwoju. Rocznie korzysta z niej ponad 1500 przedsiębiorstw. Aktywnie reagujemy na zmieniające się oczekiwania naszych klientów. Rozumiemy potrzeby biznesu.

Specjalna strefa ekonomiczna

Krakowski Park Technologiczny jest spółką zarządzającą krakowską specjalną strefą ekonomiczną. Krakowska strefa składa się obecnie z 30 podstref znajdujących się na terenie 32 gmin. Działa na obszarze trzech regionów: Małopolski, Podkarpacia oraz Świętokrzyskiego. Łącznie obejmuje obszar ponad 866,79 hektarów. W naszej ofercie znajdują się także powierzchnie biurowe dla firm usługowych, zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach Krakowa: centrum biznesowym Czyżyny, centrum biznesowym Pychowice oraz Kraków Business Park w Zabierzowie.

Stawiamy na profesjonalną obsługę inwestorów i partnerskie relacje biznesowe. Pomaga nam w tym Centrum Business in Małopolska, utworzone przez nas oraz MARR, MPP i Urząd Marszałkowski biuro typu one-stop-shop. Firmy, które wchodzą do krakowskiej strefy mogą liczyć na opiekę poinwestycyjną, szkolenia i doradztwo oraz pakiet usług parku technologicznego.

Inkubator technologiczny

Jesteśmy największym inkubatorem technologicznym w Krakowie. Od 2008 roku wspieramy młode firmy IT. Pracowaliśmy już z ponad setką z nich. Podmioty, które trafiają do naszego inkubatora mogą liczyć na preferencyjne warunki najmu, wejście do dużej społeczności firm z tej samej branży i szybki start. U nas jedna umowa załatwia wszystkie formalności.

Gwarantujemy:

  • sieć kontaktów krajowych i międzynarodowych,
  • możliwość udziału w projektach i wydarzeniach KPT,
  • prestiżowy i wiarygodny adres w Krakowie.

Multilab

Podstawową funkcją laboratorium jest produkcja i postprodukcja filmów, gier, reklam, realizacja efektów audiowizualnych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania i sprzętu filmowego. Laboratorium prowadzi również wypożyczalnię sprzętu zdjęciowego, oświetleniowego, dźwiękowego i fotograficznego. Dla potrzeb producentów zagranicznych i polskich realizujących filmy w Krakowie przygotowaliśmy 5 w pełni wyposażonych biur oraz salę konferencyjną z dostępem do mocnego łącza internetowego, co umożliwia sprawną i wygodną organizację produkcji w regionie. Z usług laboratorium na preferencyjnych warunkach mogą korzystać producenci, specjaliści od efektów specjalnych, montażyści, graficy, czyli przedstawiciele MŚP sektora kreatywnego oraz szkoły.

Multilab oferuje możliwość zrealizowania pełnego procesu DI wraz z przygotowaniem kinowych kopi cyfrowych DCP.

Powierzchnie biurowe

W naszych nowoczesnych budynkach w biznesowych centrach Krakowa oferujemy powierzchnię biurową. Dysponujemy zarówno powierzchnią dla dla start-upów działających nie dłużej niż 2 lata na rynku, jak i dla innowacyjnych firm z branży ICT, które mają możliwość uzyskania dofinansowania na powierzchnię biurową. Biura dostępne są w dwóch lokalizacjach: ul. Podole 60 oraz ul. prof. M. Życzkowskiego 14.

Repozytorium wiedzy i wypożyczalnia sprzętu

Repozytorium wiedzy to dostęp do Bazy Passport, która zawiera rozwiązania i analizy rynków IT/ICT opracowane przez Euromonitor International. Baza zawiera m.in.:

  • analizy i badania rynkowe globalnego rynku informatycznego
  • raporty rynkowe i branżowe
  • prognozy rynkowe i analizy trendów
  • najlepsze praktyki i doradztwo

Dodatkowo, nasi klienci – zarówno najemcy, jak i firmy zewnętrzne – mają możliwość wypożyczania specjalistycznego sprzętu informatycznego.

Finansowanie

Krakowski Park Technologiczny to nie tylko infrastruktura i twórcze środowisko. Najbardziej innowacyjnym firmom ułatwiamy dostęp do środków finansowych pozwalających tworzyć zmieniające świat produkty i usługi. We współpracy z inwestorami kapitałowymi powołujemy do życia wehikuły inwestycyjne finansujące rozwój innowacyjnych przedsięwzięć na wczesnym, najbardziej ryzykownym etapie rozwoju. Obecnie w KPT działają: Fundusz Zalążkowy KPT oraz INNOventure.

Fundusze działające w Krakowskim Parku Technologicznym inwestują środki finansowe, ale ich wsparcie to nie tylko kapitał. Rozumiejąc zróżnicowane potrzeby oraz wymogi, przed jakimi staje nowa, rozwijająca się firma, wspierają ją również na poziomie merytorycznym, doradczym oraz biznesowym. Działamy w ekosystemie łączącym pomysłodawców z doświadczonymi przedsiębiorcami i inwestorami.

Wydarzenia

W KPT stawiamy na budowanie relacji i współpracę między firmami. Tworzymy warunki do spotkań i nawiązywania kontaktów biznesowych. Wydarzenia organizujemy zarówno dla dużych firm ze specjalnej strefy ekonomicznej, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, a także społeczności start-upów. Organizujemy konferencje tematyczne dotyczące kluczowych aspektów działalności firm m.in. pozyskiwaniu kapitału, innowacji, nowych technologii, czy wsparcia przedsiębiorczości. Udało nam się skupić branżę gier video wokół konferencji Digital Dragons, organizowanej przez nas z powodzeniem od 2012 roku. Małopolscy przedsiębiorcy nagradzani są podczas Annual Business in Małopolska Meeting, jednego z największych wydarzeń gospodarczych w regionie. Cyklicznie odbywają się także konferencje poświęcone rozwiązaniom dla smart city.

Zapraszamy do współpracy!

Więcej na www.kpt.krakow.pl

 

Strona www www.kpt.krakow.pl
E-mail biuro@kpt.krakow.pl
Adres ul. Podole 60
30-394 Kraków
Telefon 12 640 19 40
Fax 12 640 19 45

Lokalizacja

Partnerzy

Facebook