Zapraszamy przedstawicieli przemysłu na seminarium, w czasie którego zaprezentowane zostaną wyniki projektu „Innowacyjny punkt redukcyjno-pomiarowy z wyposażeniem dla paliw gazowych”, finansowanego w ramach POIR 2014-2020 z funduszy NCBiR. Beneficjentem środków jest Elektrometal S.A., a partnerami projektu Politechnika Wrocławska, Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki oraz Instytut Technologii Elektronowej ITE Warszawa.
Głównym celem projektu było opracowanie innowacyjnego rozwiązania umożliwiającego pomiar i rozliczanie zużycia gazu ziemnego głównie w gospodarstwach domowych, na podstawie faktycznej wartości opałowej paliwa gazowego. Cel osiągnięto opracowując nowoczesny gazomierz oraz kalorymetr MEMS dostosowany do montażu w tym gazomierzu.
Wydarzenie ma na celu promocję wyników projektu wśród szerokiej grupy potencjalnych odbiorców rozwiań. Kalorymetr MEMS wydaje się być ciekawym uzupełnieniem oferty producentów kotłów gazowych czy sprzętu AGD (kuchenki gazowe, gazowe podgrzewacze wody, piece gazowe). W badaniach własnych wykazano również, że kalorymetr MEMS jest bardzo dobrym czujnikiem stężenia gazów procesowych, co rozszerza jego potencjał do zastosowań przemysłowych.
Seminarium podzielone jest na dwie części: pierwsza poświęcona będzie omówieniu wyników projektu, w drugiej odbędzie się dyskusjq nad potencjalnymi zastosowaniami rozwiązania w przemyśle. Udział w seminarium jest bezpłatny.
Na seminarium zapraszają twórcy kalorymetru z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki oraz Biuro Konsorcjum IATI. Dokładny adres: Politechnika Wrocławska, Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej, budynek D-21, sala 103 (I piętro).
Więcej o działalności Centrum kompetencji można znaleźć na stronie https://mikrosystem-iati.e-science.pl/home/
Zgłoszenia i inne sprawy organizacyjne proszę kierować mailowo na adres:
pawel.knapkiewicz@pwr.edu.pl
Ramowy plan Seminarium
Część pierwsza:
10:00-11:40 – Rozpoczęcie konferencji
Prezentacja projektu „Innowacyjny punkt redukcyjno-pomiarowy z wyposażeniem dla paliw gazowych
Prezentacja wyników Projektu.
Przerwa kawowa
Część druga (sesja tematyczna 1):
11:40-13:00 – Wystąpienia gości
Wspólny lunch
Część trzecia (sesja tematyczna 2 – w zależności od ilości zgłoszeń):
14:00-15:20 – Wystąpienia gości