Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji bezpłatnej konferencji pt. „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka – Startup – Przemysł”, która odbędzie się 5-6 czerwca w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.
Konferencja organizowana jest w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Streszczenia będą drukowane w materiałach konferencyjnych, a zgłoszone referaty będą rekomendowane do publikacji w czasopismach naukowych, np. Acta Innovations (8 pkt), Cuprum (4 pkt) i inne.
Zapraszamy młodych pracowników nauki, doktorantów, studentów oraz koła naukowe do zaprezentowania opracowywanych innowacyjnych rozwiązań o charakterze naukowym (badawczym), technicznym, organizacyjnym, finansowy i marketingowym, których celem jest opracowanie i wdrożenie nowych lub ulepszonych wyrobów, procesów czy systemów zarządzania i sprzedaży. Rozwój i wdrażanie innowacji jest obecnie przedmiotem szerokiej dyskusji zarówno na forum UE (plany utworzenia nowej instytucji UE – Europejskiej Rady ds. Innowacji), jak i w Polsce (powołano Radę ds. Innowacyjności, której celem jest m.in. skoordynowanie instrumentów polityki proinnowacyjnej, wybrano krajowe i regionalne inetleigentne specjalizacje oraz opracowywana jest Biała Księga Innowacji). W wielu dokumentach podkreśla się konieczność tworzenia gospodarki opartej na wiedzy poprzez zwiększanie potencjału naukowego, mobilności kadr naukowych oraz komercjalizacji wynalazków i innowacji. Dlatego też celem konferencji jest promocja rozwiązań innowacyjnych, które w znacznym stopniu tworzone są przez młodych pracowników nauki i studentów.
Organizatorzy mają nadzieję, iż prezentacja innowacyjnych rozwiązań i ich promocja wśród partnerów IATI i przedstawicieli przemysłu pozwoli na szybsze wdrożenie niektórych z nich.
Obszary tematyczne:
- Nowe technologie informatyczne (ICT)
- Energetyka
- Mechanika, mechatronika i nanotechnologie
- Gospodarka surowcami mineralnymi
- Ochrona środowiska
- Ekonomia i zarządzanie
Propozycje tytułów referatów wraz ze streszczeniem (minimum 500 wyrazów w układzie cel pracy, metoda, możliwości zastosowania) proszę zgłaszać za pomocą formularza do 11 Maja 2018 roku.
Kontakt:
Agnieszka Czaplicka-Kotas, Specjalista ds. innowacji, Tel.: +48 12 617 4852,e-mail: agnieszka.czaplicka@iati.pl, Biuro IATI: AGH, paw. A-0 p. 122