Zrównoważony Rozwój w praktyce. Jak to robi Polska Chemia?
Polska Izba Przemysłu Chemicznego wspólnie z BASF Polska zaprasza do udziału w spotkaniu online, podczas którego zostaną omówione najlepsze praktyki zrównoważonego rozwoju w polskim sektorze chemicznym oraz zaprezentowane wyniki najnowszych badań na ten temat. Spotkanie to będzie również okazją do poznania założeń i korzyści wynikających z udziału w II edycji Programu „Razem dla Planety”.
Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia 2024 r. (wtorek) w godz. 11:00-12:00 na platformie Zoom Webinar.
Tematyka i formuła webinaru
Webinar odbędzie się w formule rozmowy z Agnieszką Łyczak-Szymczyk, Menedżerką ds. Zrównoważonego Rozwoju w BASF Polska, która jest inicjatorką Programu „Razem dla Planety”.
W trakcie spotkania zostaną omówione:
- Wnioski i wyniki badań przeprowadzonych przez Kantar Polska posiadanych i realizowanych przez polskie firmy produkcyjne strategii zrównoważonego rozwoju oraz statusu mierzenia śladu węglowego i wyzwań z tym związanych;
- Założenia, cele i korzyści, jakie może przynieść firmom udział w konkursie „Razem dla Planety”;
- Jak poprawnie zgłosić swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i jakie są kryteria oceny projektów,
- Case-study nagrodzonych projektów z poprzedniej edycji Programu i ich wpływ na środowisko oraz rozwój firm.
O Programie „Razem dla Planety”
Program „Razem dla Planety” to inicjatywa organizowana przez BASF Polska, mająca na celu promowanie i nagradzanie firm za ich działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, gospodarki obiegu zamkniętego, procesów dekarbonizacyjnych oraz prośrodowiskowych innowacji.
W ramach programu, firmy mogą zgłaszać swoje projekty i rozwiązania w różnych kategoriach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zgłoszenia są oceniane przez kapitułę składającą się z ekspertów branżowych, a najlepsze projekty są nagradzane podczas uroczystej gali finałowej.
W 2024 r. odbywa się druga edycja Programu. W pierwszej udział brać mogli jedynie klienci BASF Polska, a tegoroczna edycja – w związku z partnerstwem i współpracą z PIPC – zostaje rozszerzona także o udział Członków Izby.
Program „Razem dla Planety” jest jedyną tego typu inicjatywą w polskim sektorze chemicznym, a także unikalnym projektem w całym polskim przemyśle.
Warunki udziału
Udział w webinarze wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby się zarejestrować, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego: