IATI

Przetwórstwo Metali Nieżelaznych. Technologie – Urządzenia – Materiały – Zastosowania – podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z międzynarodowej konferencji p.t. „Przetwórstwo Metali Nieżelaznych. Technologie – Urządzenia – Materiały – Zastosowania”, która odbyła się w dniach 25-27 października 2017 r. w Krakowie, w hotelu Mercure. Organizatorami konferencji byli: obchodzący w bieżącym roku 65-lecie działalności Instytut Metali Nieżelaznych i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych.

W konferencji uczestniczyli liczni przedstawiciele przemysłu przetwórczego metali nieżelaznych, jak też ośrodków naukowo badawczych, w tym należących do IATI: IMN, AGH –WMN, Politechniki Wrocławskiej, Śląskiej i Krakowskiej. Reprezentowane były takie firmy jak: KGHM PM S.A. O/Huta Miedzi Cedynia, KGHM Metraco S.A., HUTMEN S.A., Impexmetal S.A., Impexmetal S.A. Huta Aluminium Konin, ZGH Bolesław S.A., ZM Silesia S.A., ZM Silesia S.A. Huta Oława, Walcownia Metali „Dziedzice” S.A., Bater Sp. z o.o.,  Boryszew S.A. O/Nowoczesne Produkty Aluminiowe, Messer Group, Magnepol Sp. z o.o., Eltron-Kabel Sp.J., PPUH Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o.

W ramach obrad przedstawiono 51 referatów, 8 posterów. Referaty prezentowane były w siedmiu sesjach tematycznych:

  1. Kompozyty i nanomateriały na bazie metali, którą prowadził prof. J. Mizera (Politechnika Warszawska)
  2. Sesja poświęcona 80-leciu urodzin prof. Józefa Zasadzińskiego, prowadzona przez prof.
    Knycha (WMN – AGH). Sesja miała uroczysty charakter, podkreślony laudacją wygłoszoną przez prof. T. Knycha, zawierała też referaty dotyczące wyciskania stopów lekkich, w tym referat Jubilata.
  3. Metale lekkie, prowadzący dr inż. A. Kłyszewski, prof. IMN,
  4. Zastosowania metali nieżelaznych i recykling, prowadzący prof. J. Zasadziński (WMN – AGH),
  5. Nowe technologie w przetwórstwie metali nieżelaznych, prowadzący prof. W.Z. Misiołek (Loewy Institute – USA),
  6. Metalurgia proszków, którą prowadził prof. J. Kazior (Politechnika Krakowska)
  7. Zaawansowane materiały i technologie do przetwarzania i gromadzenia energii. Sesję prowadziła dr inż. A. Martyła (IMN). Obok bardzo bogatego programu merytorycznego, uczestnicy konferencji mieli też okazję
    do dalszej dyskusji – nie tylko na tematy zawodowe – podczas spotkań towarzyskich, zorganizowanych na Rynku Głównym oraz na Kazimierzu.

     

Partnerzy

Facebook