IATI

Debata Obywatelska na temat przestrzeni kosmicznej

Szanowni Państwo,

w dniu 10 września 2016, ponad 2000 obywateli z 22 krajów będzie miało wyjątkową okazję wypowiedzieć się na temat wpływu eksploracji przestrzeni kosmicznej i technologii kosmicznych na nasze życie i życie przyszłych pokoleń.

Ta wyjątkowa forma konsultacji organizowana jest w każdym kraju członkowskim Europejskiej Agencji Kosmicznej, będącej głównym organizatorem debaty.
Centrum Transferu Technologii PK, jako partner wydarzenia, ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym nietypowym wydarzeniu do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce k/ Rzeszowa.

Debaty będą odbywać się w 22 krajach jednocześnie, a ich uczestnicy odpowiedzą na te same pytania i według tych samych instrukcji. Wyniki wszystkich spotkań zostaną opublikowane w zbiorczym europejskim raporcie.

Do udziału w Debacie zapraszamy przede wszystkim osoby, które pragną mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość oraz nie boja sie wyrażać swojego zdania. Nie trzeba być specjalistą od spraw kosmicznych, nie trzeba być związanym z branżą lotnicza, kosmiczną czy pokrewnymi.

Data:
10 września 2016 r., godz. 9.00-17.00

Miejsce:
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
36-002 Jasionka 954
Jasionka koło Rzeszowa
(dogodny dojazd z autostrady A4)

Rejestracja na Debatę Obywatelską:

https://www.citizensdebate.space/pl_PL/home

Udział w debacie jest bezpłatny. Na miejscu zapewniamy catering, natomiast dojazd do miejsca debaty – na koszt własny.

Debata obywatelska to wydarzenie towarzyszące kongresowi skierowanemu do sektora kosmicznego i okołokosmicznego – European Robotic Congress (http://congress.roverchallenge.eu/) oraz imprezie European Rover Challenge (zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowo-technologiczne: http://roverchallenge.eu/).

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: debata.esa@transfer.edu.pl.

Partnerzy

Facebook