IATI

II edycja Perceptus IT Security Academy

Już 19 października rozpocznie się 2 edycja akademii poświęconej cyberbezpieczeństwu. Akademia organizowana jest przez Zielonogórską firmę informatyczną Perceptus we współpracy z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Cykl szkoleń kierowany jest w głównej mierze do studentów Uczelni. Eksperci z branży bezpieczeństwa IT ponownie poruszą kwestie związane z cyber-zagrożeniami, czyhającymi na każdego użytkownika sieci. Opowiedzą jak skutecznie można się przed nimi chronić i im zapobiegać. W nowej edycji, podobnie jak wcześniej, cykl zajęć obejmować będzie otwarte wykłady oraz warsztaty, prowadzone raz w miesiącu. Przeprowadzą je najlepsi specjaliści z firmy Perceptus i jej partnerów technologicznych.

Słuchacze otrzymają możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz praktycznej wiedzy w temacie IT Security – zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Aspektem wyróżniającym zajęcia jest nacisk kładziony na naukę praktycznych umiejętności w zakresie optymalizacji, tworzenia i zarządzania bezpieczeństwem w infrastrukturze IT, konfiguracją aplikacji a także rozwiązywaniem realnych problemów pojawiających się na etapie implementacji i wdrożeń gotowych produktów.

Pierwsza edycja akademii odniosła spory sukces. Przyciągnęła nie tylko wielu studentów. W zajęciach uczestniczyli również uczniowie szkół średnich, dla których utworzono specjalną grupę warsztatową. W zajęciach wykładowych będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. Zajęcia praktyczne, ze względu na swój charakter i ograniczoną możliwą liczbę uczestników kierowane są do wąskiej grupy.

Warto podkreślić, że Perceptus IT Security Academy idealnie wpisuje się w program dydaktyczny realizowany na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, będąc znakomitym uzupełnieniem informacji nabywanych w trakcie studiów. Zagadnienia związane z bezpieczeństwem sieci czy szeroko pojętego network security sprawią, że umiejętności nabyte podczas Akademii pozytywnie zaprocentują zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, a ich potwierdzeniem mogą być uzyskane przez uczestników certyfikaty.

 

 

Partnerzy

Facebook