IATI

II Kongres INNOSHARE

INNOSHARE 2016 – kolejna edycja przed nami! 

Co robi Polska aby stać się jednym ze światowych centrów innowacji? Jak skutecznie łączyć naukę z biznesem? Co zrobić aby być innowacyjnym i przedsiębiorczym oraz komercjalizować efekty swoich badań? Te i inne pytania zadadzą sobie po raz kolejny organizatorzy i uczestnicy II Kongresu Polski Innowacyjnej „INNOSHARE 2016” już 24 i 25 czerwca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. 

LogoPDF

Kongres skierowany jest do osób, które chcą dzielić się wiedzą w zakresie szeroko rozumianej innowacyjności tj. przedstawicieli nauki (doktorantów, młodych naukowców, studentów kół naukowych), biznesu (start-upowców, przedsiębiorców, inwestorów), organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.

– Staramy się aby tematyka Kongresu była jak najbardziej atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców zainteresowanych rozwojem innowacji w Polsce i nie tylko. Pierwsza edycja umocniła nas w przekonaniu, że w tym obszarze jest jeszcze sporo przestrzeni do zagospodarowania”- mówi Prezes Polski Innowacyjnej Sławomir Olejnik 

Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele instytucji publicznych, firm, startupów i organizacji otoczenia biznesu – Polacy i Polonia. Dyskusje, prezentacje i wystąpienia ukierunkowane będą na praktyczne działania i rozwiązania dot. współpracy nauki i biznesu, pozyskiwanie środków z perspektywy UE 2014-2020, komercjalizacji badań i ich patentowania, pozyskiwania finansowania itp. Ponadto promowane będą możliwości, jakimi dysponują agencje i instytucje rządowe w aspekcie finansowania innowacji, prac badawczych oraz szeroko rozumianej współpracy nauki i biznesu.

– Mamy nadzieję, że wybrana tematyka tegorocznej edycji przyczyni się do szerokiej dyskusji na temat kondycji innowacji w Polsce”- podsumowuje Olejnik 

Nie zabraknie także warsztatów dla uczestników. Jedne z nich pod nazwą „Lean Startup&Growth Hacking” poprowadzi dr Gregory Prokopsky. Tegorocznym smaczkiem konferencji będą także nagrody wręczone przez Fundację Polska Innowacyjna dla firm, które w szczególny sposób współpracują z nauką i rozwijają innowacyjność młodych Polaków. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych rozwojem innowacji w Polsce serdecznie zapraszamy!

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Polska Innowacyjna (www.polandinnovative.com), której celem jest rozwijanie innowacyjności i przedsiębiorczości młodych Polaków. Polska Innowacyjna do 2017 roku, chce m.in. skupić w ramach ekosystemu 500 osób, 150 partnerów propagujących działania proinnowacyjne, wesprzeć rozwój 10 kierunków studiów pod kątem praktycznym i komercjalizację 1 technologii.

Zapraszamy do rejestracji: https://innoshare2016.evenea.pl/ 

Więcej informacji na stronie: http://innoshare.pl/ 

Wydarzenie na FB: http://bit.ly/InnoShare2016 

Post - InnoShare 2016

Partnerzy

Facebook