IATI

Kongres innoSHARE’17 21-22.06.2017 w Warszawie

Kongres innoSHARE’17 – już 21-22.06.2017 w Warszawie!

innoSHARE’17 – people, knowledge, impact – to 3. edycja Kongresu Polski Innowacyjnej skierowana do młodych naukowców, doktorantów, pracowników naukowych, studentów, pracowników działów R&D, przedsiębiorców i inwestorów zainteresowanych rozwojem rynku startupów i wysokich technologii w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 21-22.06.2017 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczny program to dwa dni prelekcji, wystąpień, pitchów, prezentacji i dyskusji z praktykami innowacji z nauki i biznesu. Pierwszy to Think Tank dla Społeczności Polski Innowacyjnej, jej Partnerów i uczestników innoSHARE’17. Natomiast drugi poświęcony jest praktycznemu podejściu do tworzeniu innowacji i startupów, funkcjonowania w świecie nauki i biznesu oraz rozwijania swojego MŚP m.in. poprzez wychodzenie na rynki zagraniczne.

– „Staramy się aby Kongres był miejscem, gdzie spotykają się przedstawiciele nauki i biznesu. Budujemy nowatorską przestrzeń współpracy, opartą na młodych naukowcach, ekspertach oraz innowatorach. Wiemy, jak ważne jest wsparcie umiędzynaradawiania polskich uczelni i startupów, dlatego bazujemy na kontakcie m.in. z młodą Polonią kształcącą się za granicą. Stąd też kolejna edycja wydarzenia z szerszym jej udziałe. ” – mówi CEO Polski Innowacyjnej Sławomir Olejnik.

– „Jesteśmy przekonani, że wybrana tematyka tegorocznej edycji wpłynie na kierunek rozwoju ekosystemu innowacji w Polsce, a zebrane od Polonii doświadczenia z najlepszych uczelni na świecie, pokażą, jak mogłyby funkcjonować polskie uczelnie badawcze, jeśli chcą dołączyć do grona TOP 100.”- dodaje Olejnik.

Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele instytucji publicznych, firm, startupów i organizacji otoczenia biznesu – Polacy z kraju i Polonia. Ekspertami tegorocznej edycji będą m.in. prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat (NCBR), dr n. med. Grzegorz Goryszewski (Grupa Allenort), prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl (AGH), dr Ian Firla (OSTC), prof. dr inż. Andrzej Pawlak (USA), prof. dr inż. Wiesław Nowiński, dr Karolina Mirowska (Fundacja Polonium), Dariusz Żuk (BL Poland), Julia Szopa (Startup Poland), Eliza Kruczkowska (PFR), Bartosz Sokoliński (ARP), Łukasz Pietrzkiewicz (Fluid S.A.) i wielu innych gości.

Nie zabraknie także warsztatów dla uczestników prowadzonych przez praktyków nauki i biznesu. Jeden z nich pn. „Jak myśleć aby znaleźć nisze i stworzyć globalne technologie?” poprowadzi prof. dr inż. Andrzej Pawlak (wykładowca Stanford Univeristy i Cambridge, twórca wielu innowacji m.in. dla: GM czy Hitachi). Odbędzie się również warsztat przeprowadzony przez przedstawicieli Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dot. nowych funduszy, które są i będą uruchamiane.

Również w tym roku, wzorem lat ubiegłych, wręczona zostanie przez Fundację Polska Innowacyjna nagroda dla firm, które w szczególny sposób współpracują na płaszczyźnie nauki i biznesu.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ponadto Patronami są również Business Centre Club oraz Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Partnerem Strategicznym wydarzenie jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Sieć Otwartych Innowacji. Partnerem VC została Fundusz Alfabeat, a technologicznym Braster S.A.

Wszystkich zainteresowanych rozwojem innowacji w Polsce, jak i polskiej nauki serdecznie zapraszamy!

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Polska Innowacyjna (www.polandinnovative.com), której celem jest aby Polska stała się jednym ze światowych centrów innowacji i biznesu.

Zapraszamy do rejestracji: www.innoshare.pl

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Aleksandra Radziewska

aleksandra.radziewska@polandinnovative.com

+ 48 880 742 908

Partnerzy

Facebook