IATI

Najlepsze zielone wdrożenia. Startuje Ranking Zielonych Inicjatyw

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej, poszerzonej odsłonie rankingu – przeglądzie najciekawszych, najbardziej pomysłowych i efektywnych inwestycji i działań służących ograniczeniu wpływu działalności gospodarczej na środowisko i klimat.

Podczas uroczystej gali nagrodzimy te firmy, które w swoich działaniach kierują się myślą o zmniejszaniu swojego wpływu na środowisko naturalne, ograniczają emisje towarzyszące produkcji, inwestują w technologie zmniejszające zapotrzebowanie na surowce, energię i paliwa, wprowadzają rozwiązania redukujące wolumen odpadów, umożliwiające ich recykling.

JAK DOKONAĆ ZGŁOSZENIA?

zgłoszenia do rankingu można nadsyłać do 17 lutego 2023 r. na adres ranking@ptwp.pl,
powinny one zawierać:
– krótki opis jednego projektu zakończonego w latach 2020-2022 (inwestycji, wdrożenia modernizacji, usprawnienia itp.),
– czas jego realizacji,
– łączne poniesione nakłady inwestycyjne,
– środowiskowe efekty wdrożenia 
– dane kontaktowe osoby odpowiadającej za opracowanie zgłoszenia.

 

Gala laureatów z wręczeniem specjalnych certyfikatów odbędzie się w trakcie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego 24-26 kwietnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ranking Zielonych Inicjatyw jest kontynuacją – w rozszerzonej formule – Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych 2022. Laureatami ubiegłorocznej edycji tego rankingu są firmy: Azoty, Kompania Piwowarska, NRG Projekt, OSM Włoszczowa, Panattoni, Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Veolia. Poznaj szczegóły

Ranking jest częścią szeroko zakrojonej kampanii realizowanej przez Grupę PTWP, wydawcę portalu WNP.PL oraz serwisu Zielony Indeks, poświęconych tym, którzy aktywnie uczestniczą w „zielonej” transformacji polskiej gospodarki.

Zapraszamy do zgłaszania projektów!

Partnerzy

Facebook